Największy internetowy
ranking fryzjerów i stylistów!

Jak dbać o włosy?

Szczególnie dla kobiet włosy są wyznacznikiem piękna. Każda z nas chciałaby, aby były lśniące, zdrowe i układały się tak, jak zazwyczaj pokazane jest to w reklamach telewizyjnych. Niejednokrotnie siedzimy wpatrzone w ekran i wzdychamy z utęsknieniem, bo okazuje się, że rzeczywistość jest zgoła inna. Z całą pewnością mogę powiedzieć, że to mylne wrażenie. Każda kobieta może mieć piękne i zadbane włosy, chociaż droga do idealnego stanu jest długa i pełna surowych zasad dotyczących pielęgnacji.

Włosy – zwierciadło ciała

Nic tak bardzo nie dodaje uroku, a zarazem pewności siebie, jak piękna fryzura z lśniących włosów układających się falami. Która z kobiet nie chciałaby mieć tak bujnych i zdrowych włosów, że każdy mężczyzna na ulicy oglądałby się za nią z tego powodu? Kobiety z natury lubią lśnić, błyszczeć i czuć się jak prawdziwa gwiazda, dlatego dążą do tego upiększając się każdego dnia. Przygotowywany godzinami precyzyjny makijaż, starannie dobierany strój i dodatki, a wszystko to okraszone nienaganną fryzurą. To właśnie we włosach jest potencjał i źródło naszego samozadowolenia z wyglądu. Nawet najpiękniej ubrana kobieta z zaniedbanymi, związanymi w niedbały kucyk włosami będzie wyglądała przeciętnie. Sam strój jest w stanie zdziałać niewiele, jeśli naszej twarzy nie oplatają zdrowe i lśniące kosmyki włosów. Warto zaznaczyć, że najważniejsze nie są kolor, długość czy upięcie, ale naturalność. Największym atutem kobiety są bowiem jej naturalne, zdrowe i mocne włosy. Dziewczęcy styl Avril Lavigne, elegancki wygląd Celine Dion i seksowną czuprynę Evy Longorii łączy wyjątkowa dbałość o odżywianie i połysk włosów. Dzięki temu ich włosy wyglądają na dużo zdrowsze, a lśniąca fryzura ujmuje lat.

Szybkie upięcie, czyli łatwy kok w kilka minut

Wideoporadnik: Jak szybko i łatwo upiąć sobie koka? Wyjaśniamy krok po kroku.

Jak zwalczyć łupież?

Łupież to przypadłość, która dotyka równie często mężczyzn i kobiety. Nie ma nic gorszego niż białe drobinki osypujące się na nasze ramiona i kark. Szczególnie uciążliwe może się to okazać, gdy lubimy nosić ciemne ubrania bądź musimy ubierać się elegancko np. ze względu na pracę. Ukradkiem otrzepujemy ramiona po każdych 15 minutach, żeby ktoś z towarzystwa nie zauważył tego niechlujnego łupieżu. Nie warto tak się męczyć – zacznijmy z łupieżem walczyć, aby pozbyć się problemu raz na zawsze. Walkę z natrętem można wygrać mimo, że nie jest to sprawa tak łatwa jak przedstawiane to jest w reklamach szamponów przeciwłupieżowych. Współczesna dermatologia daje szanse na stuprocentowe wyzbycie się tej choroby nawet w najcięższych przypadkach.

Co kryją nazwy usług fryzjerskich?

Paleta usług oferowanych w zakładach fryzjerskich jest naprawdę bogata i niejednokrotnie trudno się zorientować, co tak naprawdę znajduje się w ofercie. Szczególnie wiele trudności klientom sprawia fachowa terminologia, a dokładnie rozszyfrowanie co można rozumieć pod konkretnym określeniem. Im większy salon tym bogatsza oferta i cięższy orzech do zgryzienia. Zróbmy zatem przegląd najpopularniejszych usług fryzjerskich z krótkim wyjaśnieniem – o co tak właściwie w tym chodzi?

Trendy fryzur na 2014 rok

Podążanie za modą od zawsze było celem wielu kobiet, które chcą być nieustannie piękne, a co za tym idzie zauważalne wśród tłumu innych przedstawicielek płci pięknej. Odwiedzamy salony piękności, ubieramy się zgodnie z nadchodzącymi trendami modowymi, ale niejednokrotnie zapominamy o tym, że to włosy są największą ozdobą każdej kobiety. Warto zatem przyjrzeć się bliżej temu, co na głowa modne będzie w tym roku. Z taką wiedzą będziemy mogły śmiało udać się do fryzjera i poprawić sobie humor nowym idealnym uczesaniem.